MENÜ HIZLI REZERVASYON

Dermapen

Dermapen Nedir?

Genişlemiş gözenekler, ince çizgi ve kırışıklıklar, ağız etrafındaki sigara çizgileri gibi yaşlanma bulgularının belirginliğini azaltmak, cildi sıkılaştırmak ve daha dinç bir görünüm elde etmek için tercih edilen Dermapen yöntemi, 2012 yılında ABD’de yılın en iyi cilt gençleştirme sistemi seçildi.Dermapen, cildin değerli üst tabakası epidermise zarar vermeden, soymadan, tahriş etmeden uygulanan bir yöntem. Geçmişi antik Çin tarihine kadar uzanan ve Çin prenseslerine uygulanan mikroiğne sisteminin modern tıp ile birleştirilmiş hali dermapen uygulaması, özellikle yüz, el ve boyun bölgelerinde kullanılıyor.

Dermapen cildin en üst tabakası olan epidermise zarar vermeden cildin derinden yenilenmesini sağlayan bir mikroiğneleme yöntemidir. Amaç minumum hasarla ciltte kontrollü küçük hasarlar oluşturarak cildin kendi iyileşme mekanizmasını harekete geçirmektir. 


Uygulama ile oluşturulan mikro kanallar ve sürülen özel serumlarla derinin kendi kollajeninin aktifleştirir. Büyüme faktörleri ortama çeker, kan dolaşımını arttırır,kollajen artışıyla birlikte deriye hacim ve dolgunluk kazandırır, iyileşme sürecinde deriyi yeniden yapılandırır.

Dermapen Uygulamasının Faydaları

Dermapen ile kombine uygulamalar imkanı sayesinde ablatif olmayan( örneğin Fraksiyonel Lazer Tedavisi, IPL ve Kimyasal Peeling) tedavilerden daha olumlu sonuçlara ulaşabiliriz.Ayrıca diğer cihaz uygulamalarıyla mukayese edilemeyecek kadar maliyet avantajlıdır.

Dermapenin Etki Alanları Nelerdir?

- Akne ve oluşturduğu izlerinin tedavisi.
- Genişlemiş gözeneklerin küçültülme işlemi.
- Güneşte hasar görmüş ciltlerin tedavisi.
- Saç kaybı ve kellik tedavisinde.
- Göz ve çevresinde yaşanılan problemlerin kullanımında ( Morluklar ve torbalanmalar gibi).
- Boyun bölgesi ve dekolte alanlarında hafif kırışıklık ve sarkmalarda.
- Stria (oluşan Çatlaklar) tedavisinde.
- İnce çizgilenmelerin tedavisi ve oluşan derin kırışıklıkların hafifletilmesinde.
- Skar (Kötü yara iyileşmesi) tedavilerinde.
- Siğil tedavisinde.

Dermapen Uygulaması Avantajları

- Her mevsim rahatlıkla uygulanabiliyor. - Yanık, leke ya da iz oluşma riski yok. - Tüm deri tipleri için uygun. - Lazer ile cilt gençleştirme uygulanamayan koyu tenli hastalarda iyi bir alternatif. - Boyun, kol içleri gibi bölgelerde de uygulanabiliyor. - Dermapen cihazının dizaynı, burun kenarı, göz çevresi, dudak çevresi gibi ulaşılması güç bölgelerin tedavi edilebilmesini sağlıyor.