MENÜ HIZLI REZERVASYON

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon Nedir?

Lazer Epilasyon, istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yoludur. Lazer epilasyon ' da kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Soğutma sistemli lazer tekniği ile yapılan lazer epilasyon ile lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür

İstemediğiniz tüylerinizden lazer epilasyon ile en hızlı ve sağlıklı olarak kurtulabilirsiniz.Lazer ışınının dalga boyu kıldaki rengi veren melanin adlı pigment tarafından emilim özelliğine sahiptir.. Hava soğutma sistemi sayesinde ısısı düşen cilde hiç zarar verilmeden doğrudan kıl kökü oluşan ısı ile yok edilir.

Lazer epilasyon sırasında ağrı hissedilir mi?

Hayır, yeni teknoloji lazer epilasyon cihazları ile çok fazla bir acı hissetmezsiniz, sadece hafif yanma gibi bir acı hissedebilirsiniz. Hiç ağrı hissetmemek normal bir durum değildir. Gerçekte etkin bir epilasyon cihazı kıl kökünü yaktığı için mutlaka hafif acı hissettirir.

Lazer epilasyon Hangi Bölümlere Uygulanır

- Yüz
- Ense
- Boyun
- Kulaklar
- Koltuk altı
- Sırt
- Kalça
- Bacak
- Omuzlar
- Gövde
- Göbek
- Bel bölgesi
- Göğüs üstü
- Bikini çizgisi

Lazer epilasyona Uygun Olmayan Kişiler

- Gri tüyleri olan kişiler
- Güneşlenmiş ve aşırı bronzlaşmış kişiler
- Hiperpigmentasyon ve hipopigmentasyon eğilimi olanlar,
- Tetracycline veya retinoidler gibi ışığa karşı hassaslaştıran ilaçlar alanlar
- Cilt hastalığına sahip olan kişiler
- Kanser hastaları

Lazer epilasyon kimler için uygundur?

12 yaşını tamamlamış olan, tüy renkleri çok açık olmayan, epilasyon yaptırmaya engel teşkil edebilecek herhangi bir sorunu olmayan herkes epilasyon yaptırabilir.

Erkeklere lazer epilasyon yapılır mı?

Lazer epilasyon erkekler tarafından da tercih edilen bir uygulamadır. Uygulama yaptıranların yaklaşık %35-40 kadarı erkektir.

Lazer epilasyonun kalıcı sonuçlar vermekte midir?

Evet. Lazer epilasyon ile kökleri tahrip olan kıllar tekrar çıkmamaktadır. Amerikan FDA nın da onayladığı bu durum uzun süreli klinik lazer epilasyon çalışmaları sonucunda bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Hormonal bozukluğu olan kadınlarda yeni kıllanma oluşabilmektedir. Yeni kıl oluşumu gözlenen kişlerde mutlaka hormon tetkik ve tedavisi gerekebilir.