MENÜ HIZLI REZERVASYON

Porselen Makyaj

Porselen Makyaj Nedir?

Aslında normal makyajdan bir farkı olmayan porselen makyajın farklı yanı makyaj pudrasının taş pudra olmasıdır. Taş pudra sulandırılarak yüze sürülür. Farların ise ıslak olarak kullanılmasıdır. Porselen makyaj çok doğal olmakla beraber mat bir görüntüsü vardır. Uzun süre kalıcı olması nedeni ile birçok kişi tarafından daha fazla tercih edilmektedir. Son zamanlarda özel günler ve düğünler için porselen makyaj yaptırılmaktadır.

Bu makyaj gece boyu akmayıp, sabit kaldığı için genellikle gelin olan hanımların tercih ettiği makyaj haline gelmiştir.

Porselen makyajın yapımı titizlik gerektirdiği, en ufak bir hatayı bile kabul etmediği ve çıkarması zor bir uygulama olduğu için profosyenel kişiler tarafından yapılmalıdır.

Porselen makyajın diğer bir özelliği ise, yüzünüzde dikkat çekmesini istediğiniz bölgeye odaklanmasıdır. İsterseniz gözlerinize, isterseniz dudaklarınıza odaklı bir uygulama yapılmaktadır.

Genel olarak tamamen profesyonel amaçlarla gerçekleştirilen porselen makyaj, sıradan günlük hayatlarımızda elde etmek istediğimiz renkli, canlı ve doğal duruşu sağlamaktan ziyade biraz daha soğuk ve mat bir görünüm sağlıyor ve bilhassa fotoğraflar ve videolar için daha uygun bir hale geliyor.